Dostępność dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Zgromadzone w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego zabytki mają charakter użytkowy, dlatego wiele z nich można dotykać, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby ta grupa naszych gości czuła się w muzeum swobodnie i bezpiecznie. W wielu miejscach można spotkać tabliczki informacyjne w piśmie wypukłym Braille’a oraz inne udogodnienia.

Tablica informacyjna w Braille`u przy głównym wejściu do muzeum
Wejście do muzeum

Tablica Braille`a przy wejściu Kasa Poprzednie Następne Wejście prowadzi przez budynek portierni i można dostać się do niego schodami lub specjalnym podjazdem dla wózków, znajdującym się z lewej strony.  Przy wejściu po prawej stronie umieszczona jest tablica w piśmie…

logo muzeum
Plan muzeum

Obszar całego muzeum położony jest na planie prostokąta i rozciąga się na długość kilkuset metrów. Podzielić go można na dwa obszary – część parkową i folwarczną. W części parkowej, wzdłuż lewej strony znajdują się pawilony od 1 do 12.…

logo muzeum
Wycieczka po muzeum

Aby rozpocząć zwiedzanie, udaj się do wyjścia z portierni znajdującego się po lewej stronie od kasy na wprost wejścia głównego. Wyjście z budynku prowadzi przez automatycznie rozsuwane drzwi. Po przejściu przez drzwi wyjściowe z portierni, trzymaj się prawej strony…

logo muzeum
Pałac dostępny

Audioprzewodnik Poznawanie dotykiem Plan tyflograficzny Folder informacyjny Poprzednie Następne Wszystkie osoby niewidome i niedowidzące zapraszamy na niezwykłą audiowycieczke do Pałacu w Szreniawie. Dzięki niej poznacie wnętrza dworu ziemiańskiego z okresu międzywojennego oraz historię jego mieszkańców. W Pałacu została przygotowana…

logo muzeum
Czytanie obrazów

Aktualnie nasz instytucja bierze udział w międzymuzealnym projekcie prowadzonym przez Fundację Kultury bez Barier, partnera w zakresie udostępniania kultury i sztuki, zatytułowanym „Czytanie obrazów”. W ramach tego projektu powstała strona www.czytanieobrazow.pl, na której liczne instytucje kultury udostępniły audiodeskrypcje swoich…