Browar Szreniawa

STARA GORZELNIA

ZWIEDZAJ I DEGUSTUJ

Zapraszamy do zwiedzania Browaru Szreniawa i degustacji wytwarzanego tutaj piwa. Podczas wizyty z oprowadzaniem, zobaczycie jak w budynku starej gorzelni powstaje prawdziwie rzemieślnicze piwo. Zaczniemy wizytę od warzelni, gdzie rozpoczyna się warzenie piwa, przejdziemy przez laboratorium i przygotowalnię, zejdziemy do piwnicy gdzie znajdują się zbiorniki do fermentacji piwa oraz zajrzymy do pomieszczenia tajemniczej re-fermentacji. Dowiecie się z czego robi się piwo, skąd bierze się jego smak, aromat i kolor, co robią drożdże i na czym polega chmielenie na zimno oraz jak piwo trafia do butelek. Po oprowadzaniu zdegustujecie kilka rodzajów szreniawskiego „złotego trunku”, o których będzie można porozmawiać w sali degustacyjnej przy warzelni.

Zwiedzanie: od wtorku do niedzieli.

Rezerwacje wizyty z minimum tygodniowym wyprzedzeniem

Godziny zwiedzania browaru: 10:00 – 17:00

Wizyty z oprowadzeniem poza wskazanymi godzinami otwarcia do uzgodnienia indywidualnie przez telefon. 

Zwiedzanie w grupach 5 osobowych

Czas wizyty: 1,5h

Rezerwacja terminu i bilety http://www.browarszreniawa.pl/zwiedzanie

Cena biletu: 35 zł / osobę

Bilet upoważnia również do zwiedzania Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w dniu wizyty w browarze, w godzinach otwarcia muzeum. W przypadku wizyty w browarze wykraczającej poza godziny otwarcia muzeum nie ma możliwości zwiedzenia pozostałej części muzeum.

W cenie biletu jest oprowadzanie przez pomieszczenia produkcyjne Browaru Szreniawa z przewodnikiem bądź piwowarem oraz degustacja i omówienie wybranych gatunków piwa, aktualnie dostępnych w browarze [5 x 100 ml / osobę].

Istnieje możliwość zakupu piwa butelkowanego bezpośrednio w browarze.

Więcej informacji pod telefonem 601-967-297 lub przez biuro@browarszreniawa.pl

Browar jest członkiem Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”.