Dojazd

Kolej

Muzeum w Szreniawie położone jest w sąsiedztwie bocznej linii kolejowej Poznań-Wolsztyn, którą kursują pociągi do Grodziska Wielkopolskiego i do Wolsztyna. Przed samym wejściem do muzeum, w odległości około 100 metrów, znajduje się mała stacja kolejowa. Czas jazdy pociągu z Dworca Poznań Główny wynosi do 20 minut. Dlatego najdogodniej do Szreniawy dojechać pociągiem. Jednak nie polecamy tego osobom poruszającym się na wózkach elektrycznych. Droga ze stacji do muzealnego wejścia na początkowym etapie (50 m) nie jest utwardzona. 

Samochód

Samochód to kolejny polecany przez nas środek transportu. Szreniawa leży na ważnej i ruchliwej drodze krajowej nr 5 z Gdańska do Wrocławia. Muzeum dysponuje dużym wybetonowanym parkingiem zewnętrznym oraz parkingiem dla osób z niepełnosprawnościami.

Autobus

Do Szreniawy z pętli autobusowo-tramwajowej Poznań-Górczyn można dojechać również niskopodłogowym autobusem podmiejskim linii 703. Przystanek znajduje się w odległości 500 m od muzeum i prowadzi do niego chodnik. Czas jazdy autobusu z dworca Poznań-Górczyn to około 20 min. Dojazd z centrum miasta na dworzec tramwajami nr 5, nr 8 i nr 14 oraz autobusem nr 63.

Rower

Szreniawa położona jest na skraju Wielokopolskiego Parku Narodowego, dlatego do Muzeum można wybrać się rowerem. Z Poznania można dojechać  np. przez Puszczykowo i lasy WPN-u. Droga rowerowa prowadzi też z Komornik wzdłuż drogi krajowej nr 5. Przed wejściem do Muzeum znajduje się duży, zadaszony parking dla rowerów.