Rezerwacje

Rezerwacje i zapisy prowadzone są w kasie muzealnej od wtorku do niedzieli od godziny 9.00 do 17.00 (w okresie zimowym do 15.00) – tel. 61 810 76 29 wew. 21
W kasie muzeum przyjmowane są rezerwacje następujących usług:
    – przewodnika (telefonicznie)
    – grilla (telefonicznie)
    – zapisy na „Pokazy Wielkanocne”, „Pokazy Bożonarodzeniowe”, „Jesień 
       na Wsi”
    – inne usługi ( telefonicznie, wymagane potwierdzenie mailem)

LEKCJE MUZEALNE

W Dziale Edukacji i Wydawnictw – od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 15.00 – tel. 61 810 76 29 wew. 61 (telefonicznie, wymagane potwierdzenie mailem)

ZWIEDZANIE MUZEUM Z PRZEWODNIKIEM

Grupy, które wyrażą chęć zwiedzania ekspozycji muzeum z przewodnikiem rezerwują usługę przewodnicką telefonicznie. Zgłoszenia przyjmowane są przez kasę w godzinach otwarcia muzeum (z wyjątkiem poniedziałków). Rezerwacje przyjmowane są z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacje w krótszych terminach będą przyjmowane jeśli tylko pozwala na to bieżące obłożenie i dostępność przewodników. Na zwiedzenie ekspozycji z przewodnikiem należy przeznaczyć około 2 godziny (bez ekspozycji w pałacu oraz wieży ). W dniach w których odbywają się festyny muzeum nie zapewnia obsługi przewodnickiej.

Ekspozycja w pałacu
Z uwagi  na specyfikę zwiedzanie ekspozycji w pałacu możliwe jest wyłącznie w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Grupy autokarowe mogą zwiedzić tę ekspozycję w dwóch podgrupach. Czas zwiedzania ekspozycji pałacowej z przewodnikiem wynosi około 30 minut.
 Wieża – mauzoleum
Wieżę-mauzoleum  można zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum. Wieża oddalona jest od muzeum około 500 m. Na dojście, powrót oraz wejście na taras widokowy należy przeznaczyć około 45 minut.

ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE

Zwiedzanie indywidualne nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Na terenie muzeum można przebywać wyłącznie w godzinach jego otwarcia. Dotyczy to także terenu podwórza folwarcznego oraz obory ze zwierzętami.

Ekspozycja w pałacu
Zwiedzanie pałacu odbywa się o pełnych godzinach (od godz.10.00 do 16.00; w okresie zimowym od 10.00 do 14.00) w grupach maks.20 osobowych.

Wieża – mauzoleum
Zwiedzanie wieży możliwe jest wyłącznie w godzinach otwarcia muzeum. Bilety na wieżę nabywa się wyłącznie w kasie muzeum, w soboty – wstęp bezpłatny.