Dostępność dla osób niesłyszących

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie z przewodnikiem w Polskim Języku Migowym. Przewodnik dostępny jest do pobrania w kasie muzeum oraz za pośrednictwem aplikacji MOVI GUIDE  Przewodnik dostępny jest też na platformie YOUTUBE.

Dla tych z Państwa, którzy zdecydują się na zwiedzanie muzeum z audioprzewodnikiem dostępne są również mobilne pętle indukcyjne do pobrania w kasie muzeum. (kf)

Od muzeum się nie wymigasz

Osoby zainteresowane naszymi zbiorami zapraszamy do obejrzenia filmów w Polskim Języku Migowym, które przygotowaliśmy w ramach projektu Od muzeum się nie wymigasz-interaktywne poznawanie wystaw muzealnych przez osoby Głuche i słabosłyszące.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs na znak migowy Muzeum

Konkurs na znak migowy Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie rozstrzygnięty. Zwycięski znak zaproponowali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu: Franciszek Kraśkiewicz i Nikodem Grys.

Znak migowy nawiązuje do logo naszego Muzeum. Przedstawia ono nachodzące na siebie bruzdy zaoranej ziemi ułożone w kłos zboża. Gratulujemy i bardzo dziękujemy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Koniecznie przeczytaj!