Pałac dostępny

Wszystkie osoby niewidome i niedowidzące zapraszamy na niezwykłą audiowycieczke do Pałacu w Szreniawie. Dzięki niej poznacie wnętrza dworu ziemiańskiego z okresu międzywojennego oraz historię jego mieszkańców. W Pałacu została przygotowana specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku ścieżka dźwiękowa, która prowadzi zwiedzającego po ekspozycji.  Aby przenieść się w czasy świetności szreniawskiego majątku należy udać się do Pałacu i  pobrać w pałacowej szatni audioprzewodnik.

Na trasie audiowycieczki można również dotykowo poznawać wybrane obiekty zaopatrzone w  nadajniki dżwiękowej nawigacji lokalizacji.

Aby ułatwić zwiedzanie osobom z niepełnosprawnością wzroku na każdym piętrze pałacu umieszczone zostały plany tyflograficzne pomieszczeń z dźwiękową nawigacją lokalizacji oraz tabliczki informacyjne w piśmie wypukłym Braille’a.

Dla zwiedzających z dysfunkcjami wzroku przygotowaliśmy również folder informacyjny „Pałac w Szreniawie” w piśmie wypukłym Braille’a i w czarnodruku.

Projekt modernizacji wystawy stałej w Pałacu sfinansowano przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych” na rok 2017.