"Pszczelim okiem"

wystawa czasowa

16 października – 18 grudnia 2022, sala wystaw czasowych w spichlerzu

„Pszczelim okiem” to kolejne przedsięwzięcie, które Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie realizuje z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Tym razem inspiracją dla twórców stała się pszczoła, jej dom i wyjątkowe relacje, które łączą te owady z człowiekiem. Na wystawie w spichlerzu prezentujemy prace siedmiu artystów – Pauliny Kwiatkowskiej, Mateusza Pietrowskiego, Grzegorza Ratajczyka (twórca idei wystawy), Krzysztofa Ryfy, Sylwii Sosnowskiej, Bogdana Wegnera i Natalii Wegner. W ich dziełach przeplatają się wielozmysłowe wspomnienia, obserwacja pszczół (tych żywych i martwych) i kontemplacja następujących pojęć: „gniazdo”, „ul”, „komórka pszczelego plastra”. Zachęcamy do zwiedzania wystawy, która poprzez współczesne formy wypowiedzi artystycznej proponuje widzom nowe ujęcie tradycyjnych tematów i spojrzenie na świat z perspektywy „pszczelego oka”. Wystawie towarzyszy katalog. (hi)

KADRY Z WYSTAWY