Wystawa czasowa "Pojazdem konnym przez stulecia"

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy filatelistycznej „Pojazdem konnym przez stulecia” ze zbiorów Mirosława Jasickiego prezentowanej we wnętrzach Pałacu w Szreniawie od 15 czerwca do 15 sierpnia 2024r.

Znaczki, pocztówki, koperty to elementy systemu przekazywania wiadomości. Dzięki swym cechom estetycznym szybko stały się również przedmiotem zainteresowania hobbystów i kolekcjonerów. Zachwycającym przykładem kolekcjonerstwa filatelistycznego jest kolekcja znaczków Pana Mirosława Jasickiego. Jego zbiory poświęcone zostały historii transportu, która rozpoczyna się wraz z potrzebą przewożenia towarów. Bogaty i usystematyzowany zbiór pana Mirosława, składa się z kartek pocztowych, listów, telegramów, stempli i znaczków ilustrujących wiedzę na temat historii i tradycji związanych z rozwojem konnych środków transportu. To nieocenione źródło ilustracji tej tematyki, swoiste kompendium, które prowadzi nas w podróż przez wieki i kontynenty.

Zapraszamy do zwiedzania!