PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW KRAJOWYCH WFOŚIGW W POZNANIU W RAMACH UMOWY NR 14749/U/400/534/2024

Przedsięwzięcie pn.: „Szreniawskie zajęcia ekologiczne – przeprowadzenie warsztatów” realizowane jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Przedsięwzięcie polega na organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży, mających na celu zwiększanie ich świadomości ekologicznej w zakresie ochrony ziemi, powietrza i bioróżnorodności oraz umiejętności dostosowywania gospodarki do tych wymogów. Tematyka warsztatów będzie obejmowała następujące zagadnienia:

• klimat, zmiany klimatu, dostosowywanie do zmian klimatu, ochrona ziemi, gospodarka odpadami
  • przepisy dotyczące ochrony ptaków i zwierząt, rezerwaty przyrody i parki narodowe
  • ochrona owadów, znaczenie pszczoły i owadów zapylających
  • ptaki chronione, znaczenie ptaków w rolnictwie, przygotowanie budek lęgowych i karmników
  • sad ekologiczny, prawidłowy sposób prowadzenie ochrony sadów, owoców, rozpoznawanie drzew, ochrona roślin
  • znaczenie płazów i gadów
  • zwierzęta chronione, dobrostan zwierząt, w tym: zwierzęta domowe (psy, koty) oraz zwierzęta gospodarskie (np. konie).

Planowana wartość przedsięwzięcia netto: 53.888,00 zł

Przyznana dotacja ze środków WFOŚiGW: 42.000,00 zł