ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA RODZINNE „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” 14 i 15.12.2024
Podczas spotkania uczestnicy poznają historię powstania szopki bożonarodzeniowej. Dowiedzą się komu zawdzięczamy pomysł jej powstania, skąd się wywodzi i czego jest symbolem.
Muzeum powstało w 1977 roku z inicjatywy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Poznaniu. Od 1982 roku jest oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Mieści się w odnowionym dziewiętnastowiecznym dworze położonym w sześciohektarowym parku krajobrazowym o urozmaiconej rzeźbie terenu. Drugim zabytkowym budynkiem jest stajnia-wozownia, w której od 1993 roku znajduje się ekspozycja przyrodnicza. W roku 2004 wielkopolski przedsiębiorca i myśliwy Adam Smorawiński podarował swoją kolekcję trofeów egzotycznych z 4 kontynentów, a do celów jej ekspozycji ufundował nowy pawilon. W 2010 roku rozbudował go na potrzeby powiększających się zbiorów, a także na kolekcję stu preparatów papug, którą zakupił dla Muzeum.
Podczas spotkania uczestnicy poznają historię powstania szopki bożonarodzeniowej. Dowiedzą się komu zawdzięczamy pomysł jej powstania, skąd się wywodzi i czego jest symbolem.
Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w pogadance na temat zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie z prowadzącymi wykonają ozdobę bożonarodzeniową, którą zabiorą ze sobą. Zobaczą wystawy muzealne. Na zakończenie spotkają się z Mikołajem przy saniach zaprzężonych w renifera oraz wysłuchają opowieści o krainie, z której pochodzi.
Muzeum Przyrodniczo–Łowieckie w Uzarzewie (gmina Swarzędz) zaprasza na warsztaty dla seniorów. NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PTAKI W naszym kraju występuje ponad 450 różnych gatunków ptaków. Większość z nich ma upierzenie w odcieniach brązu, szarości, czerni i bieli. Jednak spotkać można u nas ptaki, które wyglądem przypominają te znane nam z Ameryki Południowej czy Australii, jak np. żołna,…
Marzy się Państwu bliski kontakt z najbardziej kolorowymi ptakami na świecie, już nie muszą Państwo lecieć do tropikalnych krajów. Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie we współpracy z Papugarnią Arka Noego w Kobylnicy zaprasza na warsztaty „dla dużych i małych” poświęcone papugom. Program składa się z dwóch części, pobytu w muzeum i w hodowli wolierowej. Uczestnicy spotkania…
Zapraszamy do wzięcia udziału w queście: „UZARZEWO – GDZIE HISTORIA Z PRZYRODĄ SIĘ SPOTYKA” Początek wyprawy: Przed budynkiem (kasą) Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Czas przejścia: ok. 60 minut (bez zwiedzania Muzeum) Trasa dostępna w godzinach otwarcia Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Aby zdobyć skarb musisz wyruszyć na trasę co najmniej na godzinę przed zamknięciem Muzeum.…