Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

Marzy się Państwu bliski kontakt z najbardziej kolorowymi ptakami na świecie, już nie muszą Państwo lecieć do tropikalnych krajów. Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie we współpracy z Papugarnią Arka Noego w Kobylnicy zaprasza na warsztaty „dla dużych i małych” poświęcone papugom. Program składa się z dwóch części, pobytu w muzeum i w hodowli wolierowej.

Uczestnicy spotkania pośród ekspozycji muzealnej obejmującej 78 gatunków papug będą mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na ich temat, a także przekonać się, że są to szczególne ptaki – nie tylko ze względu na niesamowicie kolorowe upierzenie, ale też przez swoje osobliwe zwyczaje. Zajęciom towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna. Na zakończenie pierwszej części, planowana jest dyskusja oraz quiz, podczas którego uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę ornitologiczną. Po zajęciach przewidziane jest zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.

Druga część spotkania odbywać się będzie w papugarni w Kobylnicy (oddalonej od Muzeum o około 4 km), która w swojej hodowli posiada 15 gatunków tych egzotycznych ptaków (57 osobników). Podczas spaceru z przewodnikiem będzie można je pogłaskać, dowiedzieć się, jak wygląda ich życie codzienne, wysłuchać zabawnych opowieści ptasich opiekunów, a także samodzielnie je nakarmić.

Koszt warsztatów to 30 zł od osoby.

Cena obejmuje bilet wstępu do Muzeum, usługę przewodnicką, zajęcia edukacyjne poświęcone papugom, bilet wstępu do papugarni w Kobylnicy, karmę oraz spacer z przewodnikiem.

Transport z Muzeum do Papugarni nie jest wliczony w cenę biletu.

Zajęcia organizujemy przy zgłoszeniu 25 uczestników. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 61 818 12 11, 503 173 980

lub adresem e-mail: z.kowalski@muzeum-szreniawa.pl