Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

Muzeum Przyrodniczo–Łowieckie w Uzarzewie (gmina Swarzędz) zaprasza na warsztaty dla seniorów.

NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PTAKI

W naszym kraju występuje ponad 450 różnych gatunków ptaków. Większość z nich ma upierzenie w odcieniach brązu, szarości, czerni i bieli. Jednak spotkać można u nas ptaki, które wyglądem przypominają te znane nam z Ameryki Południowej czy Australii, jak np. żołna, wilga czy kraska.

Podczas warsztatów skupimy się na poznaniu tych najbardziej kolorowych ptaków, które gniazdują na terenie Polski. Uczestnicy dowiedzą się, czym się żywią i w której części naszego kraju można je spotkać. Poznają również ich czasami zaskakujące zachowania. Na zakończenie każdy uczestnik wykona magnes z masy solnej.

Koszt warsztatów to 8 zł od osoby (bilet wstępu) i 70 zł od każdej grupy.

Dla zainteresowanych grup – usługa przewodnicka 90 zł.

Zajęcia organizujemy przy zgłoszeniu minimum 15 osób, maksymalna ilość uczestników podczas spotkań warsztatowych, to 25 osób.

Czas trwania warsztatów ok. 2,5h.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu.