WIELKANOC Z ZAJĄCZKIEM – WARSZTATY WIELKANOCNE

19-22.03.2024 r.

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa  im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na  warsztaty i pokazy dla dzieci i młodzieży szkolnej – szkoły i przedszkola (dzieci powyżej 4 lat).

Spotkania odbywać się będą  od 19.03 do 22.03.2024 r. w budynku muzeum od godz. 9.00 do 14.00. Dzieci w muzeum witać będzie Zajączek Wielkanocny. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy własnoręcznie przygotują pisanki z użyciem wosku pszczelego, które zabierają ze sobą.
W drugiej części pobytu w muzeum uczestnicy wezmą udział w pokazach związanych z wielkanocnymi tradycjami  świątecznymi. Zapoznają się z różnymi sposobami wykonywania pisanek, stroików oraz dowiedzą się, jak przygotować stół wielkanocny. Ciekawa będzie prelekcja o tradycji chodzenia z kurkiem po dyngusie, jednym z najbardziej popularnych polskich ludowych zwyczajów wiosennych. Nie zabraknie informacji, w jaki sposób wykorzystywano produkty pszczele w trakcie Wielkanocy.

Na zakończenie pobytu  w muzeum, dzieci będą mogły liczyć na pomoc Zajączka Wielkanocnego w poszukiwaniu ukrytych na terenie skansenu słodkich prezentów. Opiekunowie grup proszeni są o dostarczenie słodkości dla swoich podopiecznych /opcjonalnie/.

Przewidywany czas trwania spotkania – około 1 godz.

Odpłatność za udział w spotkaniu – 15 zł.

Za dodatkową opłatą 2,5 zł będzie można otrzymać słodki poczęstunek – wafelek z miodem.

Opiekunowie grup – wstęp bezpłatny (1 opiekun na 10 uczniów).

Przyjmowane będą tylko grupy wcześniej awizowane według kolejności zgłoszeń.

Dodatkowe informacje i zapisy pod nr tel. 61 6511817 w godz. 9.00-14.00, od wtorku do piątku.