XLIII Ogólnopolski Plener Wikliniarski Wiklina 2022’, Nowy Tomyśl

W dniach 3 – 12 czerwca na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu odbędzie się XLIII Ogólnopolski Plener Wikliniarski Wiklina 2022’. Uczestnikami Pleneru będą artyści, którzy przedstawią projekty form wiklinowych oraz rzemieślnicy plecionkarze, którzy zajmą się ich wykonaniem. W trakcie trwania imprezy wyplatane będą artystyczne formy wiklinowe. Dla odwiedzających Muzeum będzie to znakomita okazja do uczestniczenia w otwartych pokazach wyplatania niepowtarzalnych, przestrzennych, nierzadko dużych rozmiarów dzieł z wikliny. W dniu zakończenia imprezy – 12 czerwca o godz. 11 otwarta zostanie wystawa prac poplenerowych. Wystawa prezentowana będzie do 30 października br.

Współorganizatorem XLIII Ogólnopolskiego Pleneru Wikliniarskiego będzie Gmina Nowy Tomyśl

Strona wydarzenia na FB