V ŚWIATOWY FESTIWAL PLECIONKARSTWA

W dniach 24 – 27 sierpnia 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa. To wyjątkowa impreza integrująca plecionkarzy i pasjonatów plecionkarstwa z całego świata. Jej poprzednie edycje w latach 2008, 2011, 2015, 2019 organizowane były na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, będącego oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Muzeum obecne będzie również w ramach tegorocznego Festiwalu w pawilonie nr 3 (stoisko 1) poprzez wystawę Wikliniarstwo i plecionkarstwo – różnorodność form i materiałów zorganizowaną ze zbiorów Muzeum w Nowym Tomyślu. Na wystawie będzie można obejrzeć nagrodzone i inne wybrane prace z poprzednich edycji festiwali oraz prace pochodzące z Ogólnopolskich Plenerów Wikliniarskich organizowanych przez Muzeum od 2001 roku. Oprócz tego na wystawie zaprezentowany zostanie warsztat pracy plecionkarza, tradycyjne wyroby plecionkarskie, również z innych poza wikliną materiałów plecionkarskich oraz jak na Muzeum przystało – historia plecionkarstwa i wikliniarstwa. Serdecznie zapraszamy na V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, w tym również na stoisko naszego Muzeum.

Impreza w nowym Tomyślu