FESTIWAL ORNITOLOGICZNY – PTASIE ODLOTY

Organizator: Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

Termin: 10.09. 2023 (niedziela)

Czas trwania: 10.30 – 15.30

Impreza skierowana jest zarówno do dzieci i dorosłych, którzy dopiero chcieliby zgłębić tajemnice ptasiego świata, jaki do „ptasich” hobbystów oraz osób zawodowo powiązanych z ornitologią chcących wymienić się doświadczeniami.

W programie przewidziane są m.in.: obrączkowanie ptaków na terenie parku muzealnego, pokaz sokolniczy, po którym widzowie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ptakami. Interaktywny spektakl dla dzieci „Z papugą po Bliskim Wschodzie” – Teatr Mozaika.

GRY, ZABAWY I WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH

Spacery ornitologiczne po parku prowadzone przez Koło Ornitologiczne Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Liczne ptasie warsztaty dla najmłodszych; fotograficzne, plastyczne, przyrodnicze, garncarskie. Malowanie twarzy. „Ptasie” gry i zabawy oraz konkurs na najciekawsze ptasie przebranie.

Ponadto czeka nas wiele ciekawych ptasich prelekcji oraz opowieści, m.in.: „O programie odbudowy populacji dropia w województwie lubuskim”, „Zmiany w awifaunie Wielkopolski na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat”, „Ptaki w pradziejach i średniowieczu”, „O gęsich migracjach” czy „Chrońmy jerzyki”

W trakcie pikniku będzie możliwość zwiedzania stałych oraz czasowych ekspozycji muzealnych.

Bilet wstępu do Muzeum i na imprezę:

dorośli 10 zł
dzieci i seniorzy 8 zł