XLV OGÓLNOPOLSKI PLENER WIKLINIARSKI WIKLINA 2024

W dniach 31 maja – 9 czerwca na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu odbędzie się XLV Ogólnopolski Plener Wikliniarski Wiklina 2024’. Uczestnikami Pleneru będą artyści (10 osób), którzy przedstawią projekty form wiklinowych oraz rzemieślnicy plecionkarze (6 osób), którzy zajmą się ich wykonaniem. W trakcie trwania imprezy wyplatane będą artystyczne formy wiklinowe. Dla odwiedzających Muzeum będzie to znakomita okazja do uczestniczenia w otwartych pokazach wyplatania niepowtarzalnych, przestrzennych, nierzadko dużych rozmiarów dzieł z wikliny. W dniu zakończenia imprezy – 9 czerwca o godz. 11 otwarta zostanie wystawa prac poplenerowych. Wystawa prezentowana będzie do 31 października br.