XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL STARYCH CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH

IM. JERZEGO SAMELCZAKA W WILKOWICACH

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka – największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Impreza odbędzie się 19 i 20 sierpnia 2023 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński, Polska).
Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie przeszło 300 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 250 ciągników. Eksponaty zaprezentują kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Czech i Danii.
W ramach festiwalu odbędą się dwa wydarzenia towarzyszące: „Wystawa silników stacjonarnych” oraz Wystawa Rolnicza „AGROWilkowice”. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprezentuje rolnicze samochody „Tarpan” obchodzące w tym roku pięćdziesięciolecie uruchomienia produkcji.
W Wilkowicach będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć wystawę współczesnych maszyn rolniczych, zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w wesołym miasteczku i strefie zabaw dla dzieci.

Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.