PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU W RAMACH UMOWY NR 12488/21/FPK/NIMOZ Z DNIA 10.09.2021

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie otrzymało w 2021 roku dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego na realizację zadania Rolnicza opowieść – modernizacja muzealnej ekspozycji stałej w celu powstania audiowycieczki.

Celem zadania jest stworzenie dźwiękowej wycieczki po ekspozycjach stałych Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz przystosowanie muzeum do zwiedzania z audioprzewodnikiem. Audiowycieczka uruchamiana będzie samoczynnie podczas zwiedzania dzięki nadajnikom umieszczonym na ekspozycji. Ścieżka dźwiękowa będzie odtwarzana za pomocą audioprzewodników lub aplikacji na telefon komórkowy. Planowanych jest 6 wariantów narracji dostosowanych do różnych potrzeb odbiorców.

Zadanie realizowane jest w trybie 2-letnim.
Kwoty dofinansowania:

2021 r. – 145 000,00 zł,
2022 r. –   31 700,00 zł.

Dofinansowanio ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Flag_of_Poland
Herb_Polski