LAND ART „NATURALIA”
15-17.09.2023 r.

W dniach 15-17 września 2023 w Szreniawie roku odbyła się druga edycja Festiwalu Land Art ,,NATURALIA”.
W tegorocznym konkursie uczestniczyło 18 osób. Część uczestników pracowała indywidualnie, były również grupy 2-4 osobowe. Temat tegorocznej edycji ,,Rozmowa z roślinami” wiązał się z Jubileuszem 30 lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W sumie powstało 11 prac, w których uczestnicy podjęli ciekawy dialog z roślinami wykorzystują naturalne tworzywo, głównie rośliny. Prace konkursowe można zobaczyć na terenie otaczającym pałac na terenie muzeum w Szreniawie. Pokonkursowa wystawa planowana jest do 30.10.2023 (lub do destrukcji pracy). W konkursie brali udział artyści, architekci krajobrazu, floryści.

ORGANIZATORZY KONKURSU:

Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie

JURY KONKURSU:

dr  hab. SŁAWOJ DRESZER
Uniwersytet Przyrodniczy Lublin

dr  hab. PAWEŁ KIEŁPIŃSKI, prof. UAP
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Członek

MARTA JAŚKIEWICZ
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

mgr inż. MARIA MATUSZCZAK