CIĄGNIK GĄSIENICOWY

MAZUR D-50

Do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wrócił ciągnik gąsienicowy Mazur D-50, który został poddany całkowitej renowacji.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wspieranie Działań Muzealnych, ciągnik odzyskał pełną sprawność techniczną. Obiekt ten jest cennym elementem kolekcji zbiorów związanych z użyciem w rolnictwie ciągników gąsienicowych. Doprowadzenie eksponatu do stanu technicznego umożliwiającego prezentację jego działania pozwoli na zobaczenie pracy takiego ciągnika w jego środowisku naturalnym.

Kwota dofinansowania: 50 000 złotych.

Całkowita wartość zadania: 120 000 złotych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wspieranie Działań Muzealnych.

Logo NIMOZ

Dojazd do Muzeum:

• pociąg Kolei Wielkopolskich z Dworca Głównego i przystanku Dębiec – podróż trwa ok. 20 min (przystanek Szreniawa znajduje się tuż przy Muzeum)
  • autobusy – 703, 705, 707 z Górczyna – dojazd do Szreniawy trwa ok. 20 minut, dotarcie do Muzeum dodatkowe 5 – 6 minut.