PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ Z POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ

W dniu 4 lipca 2023 roku Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zawarło porozumienie o współpracy partnerskiej z Politechniką Poznańską. Umowę ze strony Uczelni podpisał Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. Teofil Jesionowski a ze strony Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Dyrektor dr Jan Maćkowiak.

WYNIKI KONKURSU „SMAKI NA LATO 2023”

Konkurs, jak poprzednie edycje, miał na celu promocję tradycji przygotowywania i podawania sezonowych produktów w tym: potraw, wypieków, deserów i napojów w okresie letnim oraz odkrywanie dawnych receptur, nagradzanie ich twórców oraz szeroko rozumianą integrację środowiska gastronomicznego wokół Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego w Instytucie Skrzynki.