WARSZTATY „MARZANNA” W MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU

Przywitajmy razem WIOSNĘ!

Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu

zaprasza na warsztaty tematyczne „Marzanna”.

Podczas spotkania dowiemy się czym tak naprawdę był obrzęd palenia marzanny czyli żegnania zimy i witania wiosny, jakie towarzyszyły temu zwyczaje oraz czego oczekiwano od nadchodzącej wiosny.

Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonać samodzielnie ekologiczną marzannę, którą następnie przeniesiemy w radosnym korowodzie nad rzekę i tam powitamy nadchodzącą wiosnę.

Odpłatność za udział w warsztatach wynosi 25 zł od osoby, opiekunowie – wstęp bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 67 261 05 15 lub 530 160 919 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00) oraz e-mailowo: jaracz@muzeum-szreniawa.pl

Wszelkie dodatkowe informacje otrzymają Państwo kontaktując się z pracownikami muzeum.