IMPREZA PLENEROWA W MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU „MARZANNA” 19.03.2023 R.

Miejsce: Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu

(Muzeum mieści się 10 km od Obornik; 50 km od Poznania)

Data: 19.03.2023 R.

Godzina: 11.00-15.00

Spotkanie rozpocznie  się o godzinie 11.00 występem zespołu Poligrodzianie i zaprezentowaniem najbardziej znanych tańców lodowych.

Następnie gospodarze wprowadzą wszystkich w charakter spotkania i przedstawią jego przebieg. Dowiemy się czym charakteryzował się obrzęd topienia Marzanny i czemu miał służyć.

Następnie przejdziemy do wykonywania ekologicznych marzann. Zachęcamy do przybycia całymi rodzinami.

Uwaga! Nie przynosimy ubrań, aby przyozdobić marzanny.

Korzystamy tylko z materiałów udostępnionych przez Muzeum!

Podpalona zostanie symbolicznie tylko jedna marzanna.

Po wykonaniu kukieł, chętne osoby zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia pod wiatrakiem po czym w wiosennym korowodzie ze śpiewem na ustach, udamy się nad rzekę gdzie pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę. Następnie zaprezentowany zostanie obrzęd gaika.

Na imprezie gościć będziemy ikony polskiej motoryzacji z Klub Motoryzacyjny Stare Ale Jare.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

W Domu Młynarza odbędzie się prelekcja pt.: „Tradycyjne rybołówstwo śródlądowe”.

Ceny biletów:

-normalny 8 zł

-ulgowy 6 zł

-rodzinny 16 zł

W tym dniu wystawy stałe są zamknięte.

Zapraszamy!

Powracamy w tym roku z opcją ogniska po wydarzeniu!

Udostępnione zostaną kijki oraz ognisko i jeśli zaopatrzą się Państwo ze sobą  w kiełbaski czy też inny prowiant, można skorzystać z opcji zjedzenia SWOJEGO posiłku na terenie muzeum.

Informacje o wydarzeniu można także śledzić

na portalu społecznościowym