FESTYN MŁYNARSKI W MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU 24.09.2023 R. (ok. 50 KM OD POZNANIA – POWIAT OBORNICKI)

Miejsce: Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu

Data: 24 września 2023

Godzina: 11.00-17.00

Dnia 24 września 2023 roku w godzinach od 11 do 17 na terenie Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbędzie się Festyn Młynarski.

Impreza ma na celu pogłębianie wiedzy o młynarstwie i produkcji mąki. Propagowanie zdrowego stylu żywienia i produkcji żywności. Poprzez aktywne spędzanie czasu pragniemy przekazywać w oparciu o ekspozycje muzealne wiedzę w atrakcyjny sposób i zachęcać do odwiedzania Muzeum Młynarstwa w Jaraczu oraz innych oddziałów Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie.

Plan imprezy:

11:00 – Przywitanie przybyłych gości oraz opowieść o młynarstwie, prezentacja stoisk

11:30 – pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342

12:00 – pokaz pracy wiatraka

12:30 – konkursy i zabawy

13:00 – pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342

13:30 – występ zespołu folklorystycznego Poligrodzianie – obrzęd żniwny

14:00 – pokaz pracy wiatraka

14:30 – pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342

15:00 – występ muzyczny Tomasza Czarneckiego

16:00 – konkursy i zabawy dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami

17:00 – zakończenie festynu

Podczas tegorocznego spotkania gościć będziemy PORT NOWY MŁYN • Wełna Kajakiem u których zakupicie pyszny chlebek oraz mąkę. Ze swoim stanowiskiem promującym bezpieczeństwo na wodzie oraz możliwość popływania kajakiem po młynówce zapewni Stowarzyszenie Aplaga z Obornik. Kolejny raz nasze działania wsparte zostaną przez Nadleśnictwo Oborniki, które zaprezentuje stanowisko, na którym będzie można wykonać drewniane pamiątki oraz poszerzyć wiedze o zwierzętach i przyrodzie leśnej. Swoją gotowość potwierdziła również Ochotnicza Straż Pożarna z Parkowa (pokaz wozu, pierwsza pomoc-pokaz). Na festynie pojawi się również Koło Gospodyń Wiejskich z Rybna Wielkiego, które promować będzie produkt lokalny w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem 7 Ryb. Na nasze zaproszenie odpowiedziało również Muzeum Regionalne w Rogoźnie, które wystawi się ze swoim stoiskiem. Podczas festynu zaprezentuje się oddział z Uzarzewa z warsztatami z robienia obrazków z szyszek i kory. Nie zabraknie również naszego stoiska z możliwością cepowania, mielenia mąki oraz zrobienia sobie pamiątkowych wiatraczków. Odwiedzi nas również Pan Krzysztof – młynarz, który będzie robił pokazy pracy na żarnach.

Bilet wstępu:

Ulgowy 6 zł

Normalny 8 zł

Rodzinny 16 zł

Informacje o wydarzeniu można także śledzić na portalu społecznościowym FACEBOOK