AktualnościWydarzeniaGrupa ludzi na placu, głównie kobiety w kolorowych strojach z chustami na głowach. W wiklinowych koszach pomiędzy nimi kwiaty i warzywa. Z lewej strony dwie gęsi. Z prawej fragment drewnianej budowli. Autor: F. Kmita

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W JARMARKU WIELKANOCNYM - INFORMACJA DLA WYSTAWCÓW

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza zainteresowanych wystawców do zgłoszenia uczestnictwa w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2023 roku, w godz. 11.00-17.00.

Podczas tej corocznej imprezy tradycyjnie będzie można poznać zwyczaje i wiosenne obrzędy ludowe związane z Wielkanocą oraz zakupić wyroby rękodzielnicze, jak też tradycyjne produkty spożywcze. W programie Jarmarku przewidziane są występy artystyczne, konkursy dla publiczności oraz warsztaty, podczas których nawiązujemy do tradycji wyrobu palm i przygotowania koszyczków wielkanocnych. Na wystawach okolicznościowych podziwiać będzie można najpiękniejsze okazy pisanek z rożnych regionów kraju oraz kolekcję koszyków.