PIWO Z KULTURĄ XIII SZRENIAWSKI FESTIWAL PIWA

23.06.2024 r. godz. 11.00-18.00

Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych. Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Przedstawimy ponadto małe i średnie browary, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujące się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw.

PROGRAM IMPREZY

– ciekawostki piwne

– występ zespołu muzycznego „Twister”

– konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym)

– prezentacja piw małych i średnich browarów

– możliwość zakupu różnorodnych piw

– pokaz domowego warzenia piwa

– pokaz wyrobu precli

– zwiedzanie zabytkowej części gorzelni

– dla miłośników dawnej motoryzacji, na podwórzu folwarcznym: zabytkowe pojazdy kolekcjonerskie oraz prezentacja samochodów klubu „Stare Ale Jare”

Zachęcany do skorzystania z pociągów Kolei Wielkopolskich, które na ten dzień dla osób przyjeżdżających do naszego Muzeum przygotowały promocyjne ceny biletów.

Impreza biletowana (cennik).

Bilety można zakupić na miejscu w kasie Muzeum lub online.

Dojazd do Muzeum:

• pociąg Kolei Wielkopolskich z Dworca Głównego i przystanku Dębiec – podróż trwa ok. 20 min (przystanek Szreniawa znajduje się tuż przy Muzeum)
  • autobusy – 703, 705, 707 z Górczyna – dojazd do Szreniawy trwa ok. 20 minut, dotarcie do Muzeum dodatkowe 5 – 6 minut.