Tradycyjnie, jak co roku, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy.
Będzie to niepowtarzalna okazja by zakupić oryginalne, świąteczne prezenty lub dekoracje do domu wykonane przez twórców ludowych i innych drobnych sprzedawców (m.in. stroiki, bombki, choinki, świeczki, ozdoby okienne) a także słodkości (ciasta, pierniki) czy naturalne, świeże wyroby mięsne.

Zwiedzających w świąteczny klimat wprowadzi koncert kolęd w wykonaniu „Na Trzy Głosy” i występ Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Czas umilać będą także wspaniałe przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej zaplanowane na ten dzień w wykonaniu „Dobrego Teatru” pt. „Jak Mrozik i Śnieżynka przygotowali wyjątkowe prezenty” oraz warsztaty dla najmłodszych, na których wspólnie z rodzicami można wykonać gwiazdkowy stroik – wianek lub na naturalnej deseczce, udekorować bombkę, wykonać torebkę na prezenty lub upominek a nawet wylać świecę z pszczelego wosku, które można zabrać ze sobą do domu. W pracowni kulinarnej odbędzie się pieczenie świątecznych pierników.  Nie zabraknie szopki bożonarodzeniowej z rzeźbami naturalnej wielkości i żywymi zwierzętami.

„Muzyczna droga Stefana Stuligrosza i Macieja Wielocha”

Wystąpią:
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki
Marcin Gałęski – akompaniament
Maciej Wieloch – dyrygent

Termin i miejsce:
niedziela, 18.12.2022, godz. 15.00

Koncert dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

W Muzeum pojawi się Święty Mikołaj! Będzie czekał na odważnych, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie w cudnej, świątecznej scenerii.

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

Zapraszamy dzieci z rodzicami do naszej szreniawskiej, mikołajkowej skrzynki na listy, która będzie znajdowała się na terenie Muzeum w dniu Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zachęcamy do napisania tradycyjnego listu na kartce papieru, spakowania w kopertę, wypisania na niej adresu, przyklejenia znaczka i wrzucenia go do naszej skrzyni. Jest to okazja aby porozmawiać o oczekiwaniach dzieci i ukierunkowania ich na odpowiednie prezenty, które znajdą pod choinką u siebie w domu.

Podpisz się tylko imieniem. Mikołaj wie gdzie dostarczyć prezenty!

Podpowiadamy:

– Jeżeli dziecko jest za małe aby samodzielnie napisać list, można je zachęcić do wykonania rysunku lub podyktowania dorosłemu, który spisze listę życzeń.

– Wykonaj samodzielnie znaczek pocztowy i przyklej na kopercie.

– Adres do Świętego Mikołaja: Joulumaa, Santa Claus Post Office, Artic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland

– Jak napisać?

Mam na imię…, mam… lat i mieszkam razem z rodzicami i bratem/siostrą… Wiem, że spełniasz marzenia wszystkich dzieci, a ja byłem/łam w tym roku dobra/y dla innych, pomagałam/em rodzicom w obowiązkach domowych, bardzo chciałbym/chciałabym abyś podarował mi…

KONKURS "NA WIGILIJNYM STOLE 2022"

Wigilijne zupy, pierniki i inne świąteczne przysmaki będą obiektem konkursowych zmagań w konkursie „Na wigilijnym stole 2022”. W konkursie uczestniczyć mogą koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, szkoły gastronomiczne i restauracje z całej Wielkopolski, a także obywatele Ukrainy przebywający czasowo w naszym regionie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 grudnia 2022 roku.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.instytutskrzynki.pl lub www.smakipowiatupoznanskiego.pl i przesłać go na adres kontakt@smakipowiatupoznanskiego.pl do piątku, 15 grudnia włącznie. Z gotowym daniem, wigilijną przekąską lub wypieczonymi piernikami należy udać się w niedzielę, 18 grudnia w godz. 10.00-12.00 do Pałacu na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Zgłoszenia będą oceniane w trzech kategoriach: zupy (np. grzybowa, barszcz, rybna, z suszu owocowego), pierniki oraz inne. Każdy uczestnik może zgłosić max. 3 rodzaje potraw i 3 rodzaje wypieków.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://muzeum-szreniawa.pl/konkurs-regionalny-na-wigilijnym-stole-2022-zgloszenia-do-15-12-2022-r/

PROGRAM IMPREZY:

Koncerty:

11.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

12.30 – Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Na Trzy Głosy

13.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

15.00 – Koncert pt. „Muzyczna droga Stefana Stuligrosza i Macieja Wielocha” w wykonaniu – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki

Warsztaty dla dzieci:

– malowanie bombek

– gwiazdkowe stroiki – wianki

– naturalne stroiki na deseczkach

– torebki na prezenty

– wylewanie świec z wosku pszczelego

Pałac:

– KONKURS REGIONALNY „NA WIGILIJNYM STOLE 2022″ – zupy, pierniki i inne

Na folwarku:

– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami

– spotkanie ze Świętym Mikołajem przy saniach

– liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne

Pracownia kulinarna:

– pieczenie świątecznych pierników

INFORMACJA DLA TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy twórców i wystawców do uczestnictwa w naszym grudniowym Jarmarku.

KARTY ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA / Карта учасника заходу ( експонента)

https://muzeum-szreniawa.pl/jarmark_bozonarodz/

PATRONAT MEDIALNY

PARTNERZY