Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzustara pasieka

FESTYN PSZCZELARSKI: MIODOWE LATO W SKANSENIE

4.08.2024 r.

godz. 11.00-17.00

Festyn jest skierowany do osób, które chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pokazów bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. W dniu festynu dowiemy się jak indywidualnie pomagać pszczołom samotnicom, wziąć udział w konkursie plastycznym „Pomagamy Pszczołom” i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. Pokazom towarzyszyć będzie kiermasz miodu i innych produktów pszczelich. Na kiermaszu ludowym twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługują  występy SWARZĘDZKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ, ZESPÓŁU PIEŚNI I TAŃCA „KUJAWY”, Zespołu Regionalnego „OLSZYNA” i artystów w repertuarze operetkowym.

Dla dzieci przygotowano specjalną strefę  z licznymi atrakcjami, w tym: dmuchańce, malowanie twarzy, jazda na kucyku oraz pokaz karate w samoobronie. Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno również interaktywne SHOW KLAUNA CYRKOWCA.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia.

Wszystkie dzieci pszczółki i trutnie mają wstęp bezpłatny. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.

Festyn odbędzie się dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt z organizatorem: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu tel. 61 6511817

e-mail: swarzedz@muzeum-szreniawa.pl i muzeumpszczelarstwa@gmail.com

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu, ul. Poznańska 35