DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W UZARZEWIE

CZYLI JESIENNE WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE

 

 „CZY TO NIEDŹWIEDŹ, CZY TO MIŚ – KTO ODPOWIE NA TO DZIŚ?”

Prawdopodobnie w każdym dziecięcym pokoju mieszka pluszowy miś. Jest on przytulanką  do snu, przyjacielem do rozmowy i niekwestionowanym królem zabawek. To jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa. Nie każdy jednak wie, jaka historia wiąże się z tą maskotką, co stało się powodem do jej stworzenia i co wspólnego ma z prawdziwym niedźwiedziem.

Zabawka ma już wiele lat, więc nie powinien dziwić nikogo fakt, że doczekała się swojego święta.

Z tej okazji Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie zaprasza naszych najmłodszych zwiedzających do wzięcia udziału w przygotowanych dla nich warsztatach. Uczestnicy  poznają nie tylko historię tej pluszowej maskotki ale dowiedzą się również w jakich środowiskach żyją prawdziwe niedźwiedzie i czy moglibyśmy się z nimi zaprzyjaźnić, jakie są ich przysmaki, jakich sztuczek używają aby zdobyć pożywienie i dlaczego stały się inspiracja do stworzenia pluszowej maskotki.

Dzieci wspólnie z prowadzącym wykonają prace plastyczne, które zabiorą ze sobą do domu, a na zakończenie spotkania odbędzie się urodzinowa zabawa z misiem i rozdawanie prezentów. Istnieje również możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

Do wspólnej zabawy zapraszamy grupy zorganizowane: przedszkolne i szkolne (klas I-III)

Terminy warsztatów: 3-31.10.2023 godzina 9.00,11.00 lub 13.00

Koszt udziału w warsztatach: 8 zł bilet wstępu do muzeum i 70 zł od grupy (koszt przeprowadzenia warsztatów), 90 zł usługa przewodnicka po muzeum.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 503173980,  61 818 12 11 lub adresem e-mail

k.chojnicka@muzeum-szreniawa.pl