„BISKUPIANIE NA STAREJ FOTOGRAFII. ŻYCIE CODZIENNE I UROCZYSTOŚCI RODZINNE”

WYSTAWA CZASOWA 09 LIPCA – 30 WRZEŚNIA 2023 R.

Zapraszamy do naszego spichlerza na zwiedzanie wystawy czasowej „Biskupianie na starej fotografii. Życie codzienne i uroczystości rodzinne”. Jest to trzecia z wystaw towarzyszących albumom z serii „Biskupianie na starej fotografii”. Po zwyczajach weselnych (2018) oraz świętach kościelnych i państwowych (2021) poświęciliśmy uwagę życiu rodzinnemu dawnych mieszkańców Biskupizny. W albumie i na wystawie pokazujemy uroczystości rodzinne (chrzty, I komunie święte, jubileusze małżeństwa, pogrzeby), a także życie codzienne – pracę w polu i zagrodzie, odpoczynek przy rodzinnych spotkaniach, zabawy dzieci i młodzieży. Prezentujemy też wiele zdjęć wykonanych przez zawodowych fotografów zarówno w ich zakładach, jak i „wokół domów” – podczas objazdów okolicznych miejscowości z ich profesjonalnym sprzętem.

Na wystawie eksponujemy fotografie archiwalne ze zbiorów prywatnych biskupiańskich rodzin, a także eksponaty z tego terenu należące do zbiorów Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie i Muzeum w Gostyniu.

Album „Biskupianie na starej fotografii. Życie codzienne i uroczystości rodzinne” już wkrótce trafi do sprzedaży, o czym Państwa poinformujemy.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum i obejrzenia wystawy!