„BIEG W DOBRYM KIERUNKU”

NA DYSTANSIE 7 KM – ZDJĘCIA

W sobotę 24.06.2023 r. odbył się „Bieg w Dobrym Kierunku” na dystansie 7 km, który organizowany był we współpracy z Gminą Komorniki, Wielkopolskim Parkiem Narodowym i Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Nasz kierunek to ochrona przyrody i edukacja ekologiczna.  Z wpisowego część kwoty od każdego zawodnika przeznaczona jest na działania ekologiczne na terenie Gminy Komorniki i WPN. Cel każdej edycji biegu jest inny. W tym roku celem naszych działań są nasadzenia drzew i krzewów rodzimych, które wspomagają zachowanie bioróżnorodności.

Działania takie są szczególnie ważne gdy w ekosystemie pojawia się coraz więcej gatunków inwazyjnych, nie posiadających naturalnych wrogów i wygrywających konkurencję z gatunkami rodzimymi, dzięki czemu rozprzestrzeniają się w szybkim tempie. 

Rośliny rodzime wpisują się w krajobraz i tradycję, są odporne na warunki klimatyczne: na mróz, wysoka temperaturę czy niedostatek wody,  przystosowały się do nich zwierzęta, dla których są pokarmem, schronieniem i miejscem rozrodu.

 Imprezie biegowej towarzyszyły m.in warsztaty przyrodnicze i z eko-recyklingu oraz animacje sportowe i edukacyjne dla dzieci. Można było także bezpłatnie zwiedzić ekspozycje Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Nadarzyła się też niecodzienna okazja aby w jednym miejscu, zobaczyć kilkadziesiąt motocykli marki Junak! Właściciele chętnie dzielili się wiedzą, doświadczeniem i ciekawostkami na temat prezentowanych maszyn.

Start i meta BIEGU: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

START godz. 10.30

Dystans: 7 km

Liczba uczestników biegu: ponad 160 osób.

Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy!

GRATULUJEMY!

Poniżej galeria zdjęć.

Przypominamy o imprezie plenerowej organizowanej

w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie

„Z WIEJSKIEGO STOŁU”

NIEDZIELA 9 LIPCA

GODZ. 11.00-17.00

 

„BIEG W DOBRYM KIERUNKU”